Zakladajúci členovia klubu AK Kamzík

Krátky popis o zakladajúcich členoch
SonaPredseda klubu – Soňa Matulová – Soňa začínala v klube MKA Tatry Poprad so svojou kokricou Sally. Svojim úsilím sa z tréningových stretnutí preradila až k pretekárom, aby mohla reprezentovať seba aj klub. So Sally sa prebíjala medzi prekážkami často úspešne bez chýb no tempom, ktorý v dnešnej konkurencii nestačil k prerazeniu na vrcholové priečky. Sally má v dnešnej dobe už svoju kariéru za sebou, pretože jej boli zistené výrastky a dysplázia. Soňu však agility zanietilo natoľko, že sa ho nehodlá len tak vzdať. Zaobstarala si fenku borderskej kólie Aiu a tú ide pripraviť na športový život pravého agiliťáka.

ZuzkaHlavný tréner – Zuzana Knollová – Zuzka si zaobstarala border kóliu s tým,  že už vedela o existencii agility a rozhodla sa to skúsiť.  So svojím psom Rikou navštívila klub MKA Tatry Poprad a stala sa jeho členkou. Rika so svojou neistou povahou Zuzku značne potrápila ale Zuzkina cieľavedomosť ju doviedla k značnému pokroku.  Rika nepatrí medzi pretekárov avšak na úspešnú kariéru pravého agiliťáka pripravila svoju dcéru Simonku s  mladým psom Axisom a svoje široké poznatky a skúsenosti teraz predáva ďalej ako hlavná trénerka klubu AK Kamzík.

janaPomocný tréner – Jana Ryšavá. Začiatky pôsobnosti v agility siahajú hlboko dozadu, ešte do roku 1999, kedy začala navštevovať so svojim krížencom Tinou miestny klub agility Bratislava. Tina vo vtedajšej malej konkurencii obstála vcelku slušne so svojimi čistými behmi a vtedajšou neprísnou časomierou. Nepatrila totiž k tým rýchlym bežcom, ktoré srdce položia za agility. Zúčastňovala sa však na každom preteku, ktorý sa usporiadal u nás a odbehala si aj preteky v susednom Česku a Rakúsku, dokonca nejakou zvláštnou náhodou Tina našu krajinu raz reprezentovala v roku 2000 na IMCE (majstrovstvá sveta krížencov a bezpapierákov). Jana sa zo sveta agility na zopár rokov stratila ale po 10-tich rokoch sa so svojou borderskou kóliou Gaiou k tomuto športu opäť vrátila. Popri dočasnom pôsobení pod Tatrami sa prihlásila s Gaiou do klubu MKA Tatry Poprad. Dnes je v klube AK Kamzík.

jurajJuraj Stanko – Jeho dobré srdce si v minulosti prisvojilo šikovného kríženca bez domova a svoju psíkovi Luckymu sa venuje čo mu sily stačia. Lucky navštevuje so svojim pánom cvičák agility, aby sa vybehal, vyvetral a aj zamestnal. Agility sa venuje rekreačne, nekladie si vysoké ciele. Lucky je veľmi šikovný kríženec, agility ho veľmi baví a keď chce vie aj na parkúre poriadne pridať.

 

majaMaja Kundrátová – Majka je veľká milovníčka zvierat a tie ju sprevádzajú už od narodenia. Svoj volný čas trávila pri koňoch, kde sa spoznala aj s manželom. Jej dom bol vždy plný zvierat a na prvú návštevu v jej dome jej manžel doteraz rád spomína. Jej kus srdca patrí dobermanom, ktoré chovala. Dnes vlastní border kóliu Sendy s ktorou preteká jej syn Martin, ktorý zdá sa podedil jej gény. Do rodiny sa pridalo ďalšie šteniatko – fenka Lusy. Majka sa tak stáva našou veľkou podporovateľkou a sprevádza nás na pretekoch, ktorých sa zúčastňujeme.

adabuAndrea Budzová – Andrejka je veľký nadšenec. K agility prišla úplnou náhodou, keď si venčila svoju šikovnú fenku jack russel teriéra Elis. Eliskino nadšenie z aportov a loptičiek si povšimol náhodný okoloidúci agiliťák a vložil jej chrobáka do hlavy. Aďa tak navštívila najbližší klub a tomuto športu úplne prepadla. Je to náš hlavný pretekár č. 1, keď neváha precestovať pol Slovenska, aby si zmerala sily aj s tými najlepšími. Elis má svoje srdce pre agility a na ich behy je radosť pozerať. Ešte trochu skoordinovať pána so psom a budeme isto o nich ešte počuť.

One thought on “Zakladajúci členovia klubu AK Kamzík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *