2.ročník Východniarských agility pretekov (Jaklovce)

A zasa sa budem opakovať. Inak ako super víkend v Jaklovciach, začať ani nemôžem. Aké počasie, také výkony. V sobotu premenlivo na nebi aj na parkúre. V nedeľu jasno, len sem – tam mráčik, výkony išli hore.

Tak teda poporiadku. Jurajova babička felícia v sobotu ráno pripravená, naložili sme tých pár vecí a štartovali smer Jaklovce. Kto? Janka s Gaiou, Aďka s Elis, no a Juraj s Luckym, a aby sme nezabudli v Jaklovciach na nás čakala Mima. Na naše prekvapenie traja psí kamoši sa vcelku zniesli a za hodinku sme dorazili na miesto činu. Síce so skromnou výbavou, stačil jeden slnečník, tri stoličky, nejaký proviant, síce ako chudobní príbuzní, no s chuťou pretekať. Okolo nás oba lipťácke tímy v plnej výstroji, samozrejme Košičania….a ďalší. No všade dobrá nálada, opätovné stretnutia ako dvojnohých, tak aj štvornohých kamarátov. Preteky sa rozbehli včas, všetko frčalo plynule. Aj naše chyby sa množili….hneď sme videli, čo je to ak nemáme všetky prekážky. Lucky si spomenul, že pred 2 rokmi sa mu nepáčil latkač, tak to skúšal dovtedy až ho diskli……. Parkúry boli vcelku zákerné, no nie nezvládnuteľné. Ani sme sa nenazdali a bol koniec. A bolo dobre, lebo bolo desne horúco a podľa Murphyho zákonov keď sme my behali slnko sa nelenilo.

Výsledky?

Ada Elis:  1.miesto Open Jumping, čistý beh,

Janka Gaia:  Open Agility, 1. miesto, čistý beh,

Open Jumping, 4.miesto, čistý beh,

Skúška LA1 3.miesto, 1 odm,

Mima a Bella:  Open Jumping 2.miesto, čistý beh

Lucky prvý beh pekne behal, len pán zabudol dráhu, ostatné behy disk (latkač a kruh).

Na základe výsledkov a otázok z pléna typu: :“Ty ešte nebeháš LA 2?“ sa Janka rozhodla, že v nedeľu to skúsi v LA2.

V nedeľu? Ešte teplejšie, dopriali sme si neskorší odchod, stíhali sme v pohode. Uložili sme sa do rohu, mali sme super výhľad a dokonca už aj 2 slnečníky – bomba. Začalo sa včas, všetko fičalo. Začalo sa jumpingom. A zasa problém pamätať parkúr…..no zvolili sme doping v podobe sviežeho kúpania psíkov v neďalekom potoku, čo sa prejavilo hneď aj na parkúre. Síce bolo dosť diskov, no v konečnom dôsledku to dopadlo až na očakávanie dobre. Objavili sme dve super psychologičky, Janka a Aďka. Prečo? No po nevydarenom jumpingu dokázali Juraja vyburcovať k tomu, že Lucky dal čistý beh.. Nebyť Jurajovho výpadku pamäte, nemusel dostať ani trestné sekundy za prekročenie časového limitu. Ďakujeme za pomoc.

Výsledky nedeľa:

Juraj a Lucky:  skúška LA 1 miesto (čistý beh, trestné za čas),

Janka Gaia: Open Jumping 3. miesto,

Open Agility 1.miesto,

v súčtoch otvorených behov  1.miesto

Ada Elis Open Agility, 1ch,1odm.

Samozrejme všetky neuvedené behy boli disky.

Záverom asi toľko. Vydarené podujatie, dobré počasie, super prostredie a hlavne kamzíci sa nestratili!!!!!!!!!!!

Juraj

 

Autorka fotografie na titulke:  Judita Kovátsová

—ďalšie foto pridáme neskôr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *